Yeni yerleşim alanlarına içmesuyu ve kanalizasyon çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesinde içme suyu ve altyapı proje çalışmaları devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yeni yerleşim alanlarında altyapı ve içme suyu şebeke çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ ekipleri, Kayapınar ilçesinin yeni yerleşim yerlerinden Talaytepe mahallesinde içme suyu ve altyapı çalışmaları yapıyor.

Talaytepe mahallesinde Karayolları Diyarbakır bölge müdürlüğü yerleşkesinde 2 bin 366 metre kanalizasyon terfi hattı ve 3223 metre içmesuyu şebeke hattı döşeniyor.

iş kapsamında 1 adet 1200 metrelik prefabrik silindirik baca, 1 adet terfi merkezi, 19 vana, vantuz inşaatı yapım işleri devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışma yapılan alanlarda incelemelerde bulundu, teknik personelden projelerin geldiği aşamalar hakkında bilgi aldı.

Şehrin farklı noktalarında ihtiyaçlara göre devam eden kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kentin, modern ve konforlu bir altyapıya kavuşmasını sağlamak için sorunlu olan bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını aktaran Tutşi, DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek gerekli adımları attığını belirtti.

 

Fotoğraf Galerisi