Yeni yerleşim alanlarına içmesuyu ve kanalizasyon çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü olarak Sur İlçesi’ne bağlı Silvan yolu üzerinde imara açılan bölgede 10.842 metre içme suyu hattı, 14.352 metre kanalizasyon hattı ve 350 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştiriliyoruz.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçeler ve kırsal mahallelerde vatandaşlara kaliteli içme suyu temin etmek için çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Sur ilçesinin yeni yerleşim yerlerinden olan Yiğit Çavuş Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları başlamadan önce içme suyu hattı oluşturdu.

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, tamamladığı çalışmalar sayesinde yeni imar alanı üst yapı işlemlerine uygun hale getirildi ve Yiğit Çavuş Mahallesi’nde yer alan yüzlerce hane 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir suya kavuşuyor.

Silvan yolu üzerinde imara açılan bölgede 10.842 metre içme suyu hattı, 14.352 metre kanalizasyon hattı ve 350 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştiriliyoruz.

Diski Genel Müdürü , Sur İlçesi sınırları içinde yer alan yeni yerleşim alanlarına yapımı devam eden içmesuyu ve  kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Şehrin farklı noktalarında ihtiyaçlara göre devam eden asfalt, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Tutşi, “Yiğit Çavuş Mahallesi sınırları içinde yapılmakta olan kanalizasyon ve içme suyu hattı döşeme işini ziyaret ettik. Toplamda 25 kilometre uzunluğunda olan çalışmamız ile yeni yerleşim yerlerimizin kanalizasyon ve içmesuyu hatlarını bağlanmış olacağız.

Ayrıca yağmur suyu hatları da yapılacak. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hatlarımız döşenince yeni yerleşim yeri olarak bu bölgemizde rahatlayacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi