Yukarı Haydan Kanalizasyon Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Yukarı Haydan Kanalizasyon Projesinde İlk Kazma Vuruldu

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Eğil ilçesine bağlı “Yukarı Haydan Mahallesi Kanalizasyon Projesi” kapsamında 4944 metre kanalizasyon şebekesi, 1000 metre parsel bağlantı, 1000 kişilik fosseptik ve 90 adet baca yapım çalışmalarına başladı.

Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU’nun talimatları ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce Yukarı Haydan Mahallesi Kanalizasyon Projesinin startı verildi.

Kent merkezi ve ilçelerde altyapı yatırımlarını sürdüren DİSKİ; kanalizasyon, içme suyu, bakım ve onarım projelerini geliştirmeye devam ediyor. Sorunlara kalıcı çözümler getirmek amacıyla çalışmalar yürüten DİSKİ Genel Müdürlüğü yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Proje maliyeti 1.2 Milyon TL

1 milyon 200 bin liraya mal olan Yukarı Haydan Mahallesi Kanalizasyon projesi kapsamında DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 4944 metre kanalizasyon şebekesi, 1000 metre parsel bağlantı, 1000 kişilik fosseptik ve 90 adet baca yapım çalışmalarına başladı.

Eğil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İdris Arslan, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve Fatih Yürük, AK Parti Eğil İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Turan, parti teşkilat üyeleri ile Yukarı Haydan mahalle sakinleri ile bir araya gelerek çalışmaları yerinde takip etti.

“Çözüm odaklı yürüttüğümüz çalışmalarla ihtiyaç olan hizmetleri gerçekleştiriyoruz”

Projenin hayırlı olmasını dileyen Tutşi, şunları aktardı:
“Teknik ekiplerimiz tarafından projemiz hazırlanarak sahada çalışmalara başladık. Çözüm odaklı yürüttüğümüz çalışmalarla ihtiyaç olan hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Tüm personelimiz ve gerekli ekipmanlarımızla Diyarbakır’ımızda beklentilere cevap vermek amacıyla çalışıyoruz. Yeni başladığımız projeyi en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz.”

Mahalle sakinleri ise başta Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Fotoğraf Galerisi