DİSKİ (ALO 153) İle Arızalara Anında Müdahale Ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, (153 SU İHBAR HATTI) üzerinden ihbar edilen su ve kanalizasyon patlaklarına anında müdahale ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezinde meydana gelen içme suyu ve kanalizasyon arızalarını gidermek için 7 gün 24 saat aralıksız şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Diski 4 merkez ilçede haftalık ortalama, 266 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ile İçmesuyu Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde ekiplerinin tespit ettiği, vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirildiği haftalık ortalama 214 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

İçmesuyu Daire Başkanlığı’na bağlı Bakım-Onarım ekipleri, en temel ihtiyaç olan içme suyunun temininde her hangi bir aksaklık yaşandığında oluşan arızayı gidermek için yoğun çaba sarf ediyor. Ekipler, haftalık kent merkezinde meydana gelen 104 adet su patlağı arızasını gideriyor.

Bakım-Onarım ekipleri, arızalar dışında DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, belirlediği alanlarda içme suyu şebeke hattı oluşturma ve abone bağlantıları çalışmalarında da yer alıyor.

116 kanalizasyon arızasına anında müdahale

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, ise haftalık 162 kanalizasyon arızasına müdahale ediyor. Ekipler, yeraltında oluşan arızalara kazılı şekilde müdahale ettikten sonra bozulan caddelere ise asfalt sererek yolu yeniden vatandaşların hizmetine açıyor.

Çalışmalar kapsamında ekipler, 20 bin 365 metre uzunluğunda tıkanan kanalizasyon şebekesinin temizliğini yaparak yeniden aktif hale getirilmesini sağlıyor. Ayrıca haftalık 800 rögar ve 252 adet ızgara temizliğini gerçekleştiriyor.

 ALO 153 Can Kulağıyla  7/24 vatandaşlara hizmet veriyor

7/24 hizmet veren DİSKİ Genel Müdürlüğü ALO 153 hattı, vatandaşlar tarafından bildirilen arızaları direk işleme alarak ilgili birimlere iletiyor.
Vatandaşların içme suyu ve kanalizasyon konularında mağduriyet yaşanmaması için ekipler, mesai kavramı gözetmeksizin arızaların oluştuğu yere intikal ederek gerekli çalışmaları yürütüyor.

Fotoğraf Galerisi