DİSKİ Covid-19 Tedbirlerini En Üst Seviyeye Çıkardı.

DİSKİ Covid-19 Tedbirlerini En Üst Seviyeye Çıkardı.

DİSKİ Covid-19 Tedbirlerini En Üst Seviyeye Çıkardı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ve salgın hastalıklar ile mücadele kapsamında tedbirlerini artırdı.

Diyarbakır’ı geleceğe hazırlamak, içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla kararlılıkla çalışan DİSKİ pandemi nedeniyle hijyenin ön planda tutulduğu bu günlerde de vatandaşları mağdur etmemek adına yoğun bir şekilde çalışıyor.

Açma Kesme İşlemleri Durduruldu

DİSKİ olarak ilgili genelge yayınlanmadan önce Genel Müdürlüğümüz tarafından 12 Mart 2020 tarihi itibariyle sularının kesilmesine müsait 28 bin abone olmasına rağmen işlemler durduruldu

DİSKİ Covid -19 önlemleri kapsamında kamuoyunu bilgilendirdi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü Olarak Covid -19 tedbirleri kapsamında Kamu kurum ve kuruluşları ile başta Kaymakamlıklar, belediyeler, muhtarlıklar ve site yönetimlerine her kurum özelinde yazılı olarak bilgilendirmeler yapılıyor. Bilgilendirme kapsamında vatandaşlarımızın kesintisiz içme suyuna ulaşmaları noktasında almaları gereken tedbirler iletildi.

Bunun yanında başta web sitemiz olmak üzere bütün sosyal medya araçlarımızda İçme Suyu Gerçekleri başlığı altında düzenli olarak içme suyumuzun durumuyla ilgili bilgiler verilerek hem genel hem de Covid-19 özelinde ne tür önlemlerin alınacağı yazılı ve görsel olarak paylaşmaya devam ediliyor.