DİYARBAKIR’DA MUSLUKTAN AKAN SU YÜKSEK KALİTE STANDARTLARINDA

DİYARBAKIR’DA MUSLUKTAN AKAN SU YÜKSEK KALİTE STANDARTLARINDA

DİYARBAKIR’DA MUSLUKTAN AKAN SU YÜKSEK KALİTE STANDARTLARINDA

Diyarbakır’a Yüksek Kalite Standartlarına Uygun İçme Suyu Veriliyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, son teknoloji ile donatılmış İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde yüksek kalitede su temin ediyor. Alınan veriler, DİSKİ Genel Müdürlüğünce Diyarbakır’a verilen içme suyunun, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Çevre Koruma Ajansı (EPA ) ve İnsani Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun kalitede olduğunu gösteriyor.

Her Gün Analiz Ediliyor.

İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde bulunan ve 2010 yılından beri akredite olan Su Kontrol Laboratuvarı’nda periyodik olarak alınan numunelerde kimyasal analiz ve bakteriyolojik analiz olmak üzere 2 ana bölümde inceleme yapılıyor.

TURKAK tarafından akredite edilerek hem ulusal hem de uluslararası alanda güvenilirliği ispat edilmiş olan laboratuarın analiz sonuçları www.diski.gov.tr adresinde günlük olarak yayınlanıyor. Şehrin muhtelif yerlerinden aylık ortalama 100 numune alınarak kontrol izleme analizleri yapılıyor.
Ayrıca şikayetler gece gündüz değerlendirilip, numune alımı ve analizi yapılarak vatandaşlar sürekli olarak bilgilendiriliyor.

Diyarbakır’da Su Musluktan İçilir.

Diyarbakır’da DİSKİ tarafından şehre verilen su, hem mineral değeri yüksek hem de temiz olup, Türkiye’nin en kaliteli içme sularından biri olduğundan; musluktan akan su, gönül rahatlığıyla içilebilmekte ve kullanılabilmektedir.

ANALİZ RAPORU FOTOĞRAFLARDAYER ALMAKTADIR.

 

Fotoğraf Galerisi