KAYAPINAR’DA KANALİZASYON ŞEBEKESİ TEMİZLENDİ

KAYAPINAR’DA KANALİZASYON ŞEBEKESİ TEMİZLENDİ

Sorunsuz bir altyapı için bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam eden DİSKİ, Kayapınar ilçesine bağlı Taban Mahallesinde 2 bin 330 metre kanalizasyon temizliği yaparak, tıkanık olan kanalizasyon şebekesini yeniden aktif hale getirdi.

Vatandaşların memnuniyetini her koşulda ön planda tutan Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, sorunsuz bir altyapı için bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında Kayapınar ilçesine bağlı Taban mahallesinde hayvansal atıklar, saman ve çamur dolması nedeniyle uzun yıllar kullanılmayan kanalizasyon hattı, yapılan çalışmalar sayesinde yeniden aktif hale getirildi.

2 BİN 330 METRE KANALİZASYON TEMİZLİĞİ YAPILDI
DİSKİ Genel Müdürlüğü Atık Su ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin 18 personel, iki kombine vidanjör, bir kuka aracı ve bir kepçe ile sürdürdüğü ve üç gün süren çalışmada; Taban mahallesinde 2 bin 330 metre kanalizasyon temizliği yapıldı. Eksik rogar kapaklarının takıldığı çalışmada 32 adet muayene kontrol bacası da temizlenerek onarımı yapıldı.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN DİSKİ’YE TEŞEKKÜR
Ayrıca, mahallede bulunan ve fosseptiğe bağlı olan Özcan Canaydın ilköğretim okulu da kanalizasyon şebekesine bağlanarak, öğrenciler için daha hijyenik bir ortam sağlandı. Yapılan çalışmalardan memnuniyet duyan mahalle sakinleri DİSKİ’ye teşekkür etti.

 

Fotoğraf Galerisi