Su Kaynaklarının Korunması Yönünde Alınan Tedbir Kararları

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün tabi olduğu 2560 sayılı İSKİ Kanunu’nun 2’inci maddesinin 1.Fıkrasının c bendi gereğince; DİSKİ Genel Müdürlüğü sorumlu olduğu bölge sınırları içinde su kaynaklarını korumak ve bu kaynaklarda suların kaybına veya azalmasına yol açacak faaliyetlerde bulunulmasını önlemek, bu konuda her türlü teknik, idari ve hukuki tedbiri almak, konusunda görevli ve yetkilidir.

 

Bu itibarla özellikle su tüketiminin arttığı yaz aylarında öncelikli olarak insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla idaremizce Dicle Barajından temin edilerek vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırılan ve musluktan doğrudan içilebilen değerli ve kıymetli suyumuzun kullanımında tüm vatandaşlarımızda duyarlılık oluşturup, vatandaşlarımızın insani tüketim amaçlı kullandığı sularda yaşanabilecek kesintilerin önüne geçmek için aşağıdaki tedbir kararları alınmıştır. Buna göre;

 

1- 01.08.2023 ile 31.08.2023 tarihleri arasında iş yeri önü, kaldırım yıkama ve çevre sulamalarının (Hortum vb. ile yıkama)yapılmaması.

 

2- 02.08.2023-04-08.2023 tarihleri arasında petrol istasyonlarının oto yıkama faaliyetine ara vermesi, Kararları alınmıştır.

 

Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Zabıta ekiplerinin yapacağı tespitler neticesinde yukarıda belirtilen hususlara uymayanlar hakkında 5326 sayılı kabahatler kanunun 32. Maddesi uyarınca 1.295,00 TL. idari para cezası verilecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 28.07.2023

Diğer Duyurular

Tümünü Gör